راهنمای راه اندازی تلفن همراه شیائومی

 تنظیمات اولیه گوشی های شیائومی

 

می دانید که رابط کاربری گوشی های شیائومی MIUI نام دارد. هدف این راهنما تهیه تمام اطلاعاتی است که ممکن است یک کاربر تازه این سیستم در طی تنظیمات اولیه گوشی MI خود نیاز داشته باشد. در این نوشته سعی شده تا پاسخ تمام پرسشها در این زمینه پوشش داده شود. پس اگر شما نیز به تازگی گوشی شیائومی تهیه کرده و به جمع کاربران MI پیوسته اید، آن را با دقت بخوانید.

 

 

راه اندازی گوشی های شیائومی

 

مرحله اول

دستگاه خود را توسط شارژر رسمی که در جعبه قرار دارد به طور کامل شارژ کنید و تنظیمات اولیه را شروع کنید. به محض اینکه شما دستگاه را برای بار اول روشن می کنید نیاز است تا برخی چیزها را تنظیم کنید. نگران نباشید این کار را فقط یک بار انجام می دهید. شما نیاز به یک شماره تلفن و یا آدرس ایمیل خواهید داشت. وقتی دستگاه برای اولین بار بالا می آید شما با لوگوی خوشآمدگویی MIUI روبرو می شوید که در حال حاضر MIUI 8 است. شما هم اکنون قرار است تا یکی از بهترین و خوش فکر ترین شخصی سازی های رام اندروید را به نام MIUI تجربه کنید. این رابط کاربری به خاطر امکاناتی که ارائه می دهد بر روی بسیاری دیگر از دستگاه های غیر از MI نیز کار می کند.

 

گام اول: به منظور راه اندازی اولیه یعنی مراحل انتخاب زبان از شما خواسته می شود تا زبان و گویش خاص خود را برای درک بهتر در خلال کار انتخاب کنید. ما طبق عکس زیر انگلیسی (هندی) را انتخاب می کنیم.

گام دوم: از شما خواسته می شود که بر اساس موقعیت جغرافیایی یک منطقه را از فهرست انتخاب کنید. این مورد را درست انتخاب کنید زیرا بر روی امکانات برنامه ها و دیگر تنظیمات تأثیر دارد.

 

نکته: زبان و منطقه را می توان بعداً در قسمت تنظیمات – تنظیمات اضافه تغییر داد.

 

گام سوم: قدم بعدی انتخاب اپ کیبورد دلخواه شماست MIUI8 .کیبورد پیش فرض گوگل را به همراهSwift key   و اپهای در خود دارد.

گام چهارم: سپس پس از آنکه شبکه های Wi-Fi موجود برای شما نمایش داده شدند به اینترنت متصل شوید. هنگامی که از شما خواسته شد تا برای اتصال به شبکه گذرواژه را وارد کنید یک پیام برای شما باز می شود آن را مطالعه کرده و پذیرش نمایید.

مانند شکل زیر:

 

نکته: پیشنهاد می شود که برای تنظیمات اولیه از Wi-Fi استفاده نمایید زیرا حجم داده ای که استفاده می کنید بسته به نوع تنظیماتی که دارید می تواند زیاد باشد.

 

گام پنجم: در اینجا از شما خواسته می شود تا مفاد و شرایط خدمات را بپذیرید و در پایان در مربع مربوطه تیک بزنید. اگر میخواهید مفاد و شرایط خدمات و خط مشی امنیتی را بخوانید بر روی قسمت مربوطه کلیک کنید قبول کنید و از این مرحله عبور کنید.

گام ششم: اگر سیمکارت را وارد نکردید در اینجا از شما می خواهد که یک سیمکارت وارد کنید. اگر نمی دانید چگونه قاب جایگاه سیمکارت را بیرون بیاورید با توجه به شکل راهنمایی که در جعبه قرار داده شده است این کار را انجام دهید و سیم را وارد کنید.

 

تنظیم حساب کاربری گوگل

گام هفتم: مرحله بعدی تنظیم حساب کاربری گوگل بر روی تلفن شما است. اگر حساب کاربری گوگل دارید مشخصات آن را وارد نمایید و اگر ندارید می توانید در صفحه بعدی بر روی ” create a new account ”  کلیک کنید و یک حساب کاربری بسازید.

 

 

نکته: شما می توانید برای اینکه در راه اندازی سریعتر پیش بروید مرحله تنظیم حساب گوگل را نادیده گرفته و بگذرید اما توصیه می شود که آن را تنظیم کنید.

حساب گوگل به شما این امکان را می دهید که سرویس های متنوع گوگل استفاده کنید که شامل پشتیبانی، همگام سازی، شماره تماس ها، ایمیل، حافظه ابری آنلاین، اسناد و اپ ها و سرویس های بیشمار دیگر است.

 

تنظیم حساب کاربری Mi

 

گام هشتم: اگر یک حساب کاربری Mi دارید آن را وارد نمایید در غیر این صورت یک حساب کاربری ثبت کنید. شما می توانید با کمک آدرس ایمیل و یا شماره تلفن خود یک حساب جدید بسازید.

 

نکته: توصیه می شود در ساخت حساب Mi تمام اطلاعات را مانند آدرس ایمیل و شماره تلفن صحیح وارد کنید. زیرا این به شما کمک می کند در صورتی که شما بعداً گذرواژه خود را فراموش کردید بتوانید تمام اطلاعات حساب خود را بازیابی کنید.

شما می توانید محتوای حساب خود در تمام دستگاههایی که با این حساب ثبت شده اند همگام سازی کنید.

 

تمام مجوزهایی که را درخواست می شود و همچنین اجازه مکان یابی گوگل را قبول کنید.

 

تنظیمات اضافه

گام نهم:

الف) در اینجا از شما خواسته می شود تا چند مورد تنظیمات جزئی را انتخاب نمایید و هر بخش از این تنظیمات توسط متنی توضیح داده شده است و در مورد هر کدام که مورد پذیرش شما نبود پاسخ خیر بدهید. شما می توانید این بخش از تنظیمات را در هر زمان که مایل بودید تغییر دهید.

 • مکان (Location) : در اینجا تصمیم می گیرید که موقعیت مکانی شما در برنامه هایی که بعداً استفاده می کنید به اشتراک گذارده شود یا خیر.
 • تصویر پیش زمینه گردشی (Wallpaper Carousel) : این یک سرویسی است که به طور رایگان توسط MIUI ارائه شده و هر روز یک تصویر جدید بر روی صفحه قفل شما می گذارد. گزینه فقط Wi-Fi نیز بعداً در زیر این بخش تنظیمات موجود خواهدشد.
 • برنامه تجربه کاربر و ارسال خودکار اطلاعات تشخیصی (User Experience Program & Send Diagnostic Data Automatically ( : هر دو بخش این تنظیمات برای بهبودهای آینده اطلاعاتی بدون نام را به Mi میفرستند که البته بر اساس خط مشی امنیتی محافظت می شوند.
 • به روزرسانی خودکار (Update automatically) : به طور خودکار جدیدترین نسخه MIUI را دانلود می کند و از شما درخواست می کند که آن را نصب کنید.

ب) در این مرحله از شما می پرسد که آیا میل دارید با استفاده از سرویس موقعیت یابی گوگل دقت مکانیابی خود را هنگامی که تنظیمات اشتراک گذاری موقعیت مکانی روشن است بهبود دهید.

 

 

انتخاب نمایه (Theme) و تکمیل تنظیمات

گام دهم: مرحله بعد انتخاب یک نمایه از بین نمایه های از پیش نصب شده است که شما می توانید بعداً آن را نیز تغییر دهید. بالا آمدن این اپ ممکن است کمی زمان ببرد تا تکمیل آن صبر کنید و اگر کمی زمان برد نگران نباشید این فرایند فقط یک بار انجام می شود.

 

 

گام یازدهم: اگر به روزرسانی موجود باشد به شما نشان داده می شود. ما بر روی به روز رسانی توصیه اکید داریم چرا که در آنها رفع اشکالها و امکانات جدیدی می آید.

 

گام دوازدهم: در اولین استفاده سیستم برای اخذ مجوزهایی از شما سوال می کند آن ها را قبول کنید.

 

در ادامه به آموزش برخی از امکانات گوشی های شیائومی می پردازیم:

 

تغییر تم گوشی شیائومی با استفاده از Themes

تغییر تم گوشی شیائومی از طریق برنامه Themes امکان‌پذیر است و شما می‌توانید با مراجعه به این بخش از گوشی پوسته (Theme) و تصویر پس زمینه (Wallpaper) گوشی شیائومی خود را عوض کنید. با استفاده از برنامه Themes می‌توانید به مخزن پوسته‌های متنوع، جدید و زیبای شیائومی که تحت رابط کاربری MIUI  هستند دسترسی داشته باشید. لازم به ذکر است که با تغییر پوسته گوشی، آیکون‌های آن نیز بسته به تم مورد نظر تغییر خواهد کرد. در این نوشته تصمیم داریم به آموزش تغییر تم گوشی شیائومی (Xiaomi) با استفاده از برنامه Themes و مخزن پوسته‌های این برند بپردازیم. مارا دنبال کنید:

 • اپلیکیشن Themes را از لیست برنامه‌های خود پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا اجرا شود. همچنین این اپلیکیشن در بخش تنظیمات گوشی نیز وجود دارد.

 

 • اکنون اپلیکیشن Themes برای شما باز خواهد شد. در پایین صفحه یک منوی سه بخشی وجود دارد که گزینه Themes برای تغییر تم و پوسته و گزینه Wallpaper برای تغییر تصویر پس زمینه کاربرد دارد.
 • اکنون یکی از تم‌ها را انتخاب و روی ان ضربه بزنید. (تم‌های رایگان یا Free را انتخاب کنید.)

 • اکنون بر روی دکمه سبز رنگ Free  ضربه بزنید تا تم شروع به دانلود شود.

 

 • پس از این که تم مورد نظر شما دانلود شد بر روی گزینه سبز رنگ Apply ضربه بزنید تا تم روی دستگاه شما فعال شود.

 

به همین سادگی تم گوشی شیائومی شما عوض خواهد شد. در صورت وجود مشکل در باز کردن برنامه Themes   و مواجه شدن با تحریم‌ها از ترفند زیر برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کنید:

 • ابتدا به تنظیمات یا Settings  گوشی شیائومی خود مراجعه کنید.
 • سپس گزینه Additional Settings  و پس از آن Region  را انتخاب کنید.
 • اکنون کشور گوشی خود را کشوری به غیر از ایران انتخاب کنید تا مشکل حل شود.

 

اضافه کردن می اکانت یا اکانت شیائومی

اولین کاری که بعد از راه اندازی گوشی شیائومی باید انجام دهید ساخت اکانت شیائومی برای خودتون هست.  شاید بپرسید که چرا باید اکانت شیائومی بسازم بدون اون هم می تونم با گوشی کار بکنم ولی دو دلیل خیلی خیلی مهم وجود داره که شما باید اکانت شیائومی یا می اکانت داشته باشید .

اولین و مهمترین دلیل ساخت می اکانت پشتیبان گیری از اطلاعات مهمتون و انتقال ساده اون اطلاعات به گوشی بعدیتون هست .

دومین دلیل استفاده از امکانات بیشتر در بخش های مختلف محصولات شیائومی هست، ساخت می اکانت بسیار ساده می باشد کافیه دو مرحله خیلی ساده را طی کنید و در عرض چند دقیقه اکانت خودتون را بسازید برای آموزش نحوه ساخت این اکانت به نکات زیر توجه نمایید :

 

برای ساخت Mi Account از ۲ طریق میتوانید اقدام کنید:

 • از طریق Email
 • از طریق شماره موبایل

 

 1. فعالسازی از طریق Email :

برای ساخت توسط ایمیل ابتدا در کادر اولی کشور ایران را انتخاب کنید.

 

سپس در کادر دوم ایمیل خود را وارد کنید.

 

روی کادر نارنجی رنگ یعنی  Create Mi Account کلیک کنید.

سپس در وارد صفحه جدیدی می شوید که باید در کادر اول و کادر دوم، رمز انتخانی خود را ۲ بار تکرار کنید. (توجه داشته باشید رمز شما باید بین ۸ تا ۱۶ کاراکتر بوده و برای امنیت مناسب، ترکیبی از حروف، اشکال و اعداد باشد به طور مثال: holxiam-??89 )

در کادر مقابل تصویر، نوشته به هم ریخته داخل تصویر را وارد کنید و در صورت ناخوانا بودن حروف، با کلید بر روی تصویر، حروف عوض می شوند.

 

حال گزینه submit را بزنید.

ساختن اکانت شیائومی (Mi Account ) شما به اتمام رسید و حال تنها برای فعال سازی آن، باید به ایمیلی که برای ساخت حساب خود از آن استفاده نموده اید رفته، برای این کار پس از ورود گزینه  Allow  را لمس نمایید.

در صفحه بعد login را لمس کنید تا وارد صفحه ای شوید که از شما درخواست می‌شود اجازه دهید که نرم افزار اطلاعات حساب کاربری شما را باز خوانی کند. گزینه Sign in را لمس کنید. وارد نرم افزار شده و ایمیل و پسوردی که برای ساخت حساب کاربری از آن استفاده کردید را وارد کنید.

 

 1. فعالسازی از طریق شماره تلفن

در صفحه اول به جای وارد کردن ایمیل در پایین ترین کادر گزینه create using a phone number  را بزنید.

در کادر اول کشور ایران را انتخاب کنید.

 

پیش شماره مربوط به ایران یعنی ۹۸+ را انتخاب، و شماره موبایل خود را بدون عدد صفر اولیه همانند تصویر زیر وارد کنید.

در کادر آخر حروف در هم ریخته را وارد کنید.

 

کادر نارنجی رنگ یعنی Create Mi Account را کلیک کنید.

سپس به شماره ای که از سوی شما انتخاب شده است، پیامکی حاوی رمز یک‌بارمصرف ارسال می‌شود که برای وارد نمودن آن، ۱ دقیقه مهلت دارید. (در صورت ارسال نشدن پیامک، صحت شماره وارد شده را برسی کنید و دوباره درخواست ارسال رمز را بدهید. )

 

کد را در کادر مربوطه وارد نمایید و Next را لمس کنید.

در صفحه پیش رو، در کادر اول رمز انتخابی خود را وارد کرده و در کادر بعدی نیز رمز را مجدداً وارد کنید. دقت کنید که هردو کادر باید عیناً پر شوند.

پس از وارد کردن اطلاعان گزینه Submit را لمس کنید.

گزینه Sign in را انتخاب کنید در صفحه ورود، شماره موبایل و رمز خود را وارد کنید.

حساب کار بری شیائومی شما با موفقیت ساخته شده است و میتوانید از آن در دستگاه شیائومی خود استفاده کنید…

 

وارد کردن مخاطبین در گوشی های شیائومی

نکته مهم و جالب در گوشی های شیائومی اینه که بخش مخاطبین در این گوشی ها هم بصورت آیکون جداگانه در گوشی وجود دارد هم بصورت ادغام شده در بخش تماس های گوشی، در واقع هر دو این بخش ها یکی هستند و گزینه مخاطبین جداگانه برای ورود به صورت مستقیم به این بخش می باشد .

 

برای وارد کردن مخاطبین در گوشی های شیائومی مراحل زیر را طی کنید :

وارد بخش مخاطبین بشید، بر روی سه نقطه بالای سمت راست کلیک کنید، گزینه اول ” وارد کردن / صادرکردن مخاطبین ” را انتخاب کنید .

اگر بر روی فضای ابری خودتون پشتیبان از مخاطبین خودتون دارید گزینه ” وارد کردن از فضای ذخیره سازی ابری ” را انتخاب کنید و اگر قصد وارد کردن مخاطبین از روی سیمکارت خودتون را دارید گزینه ” وارد کردن از سیمکارت ۱ یا ۲ را انتخاب کنید.

اگر مخاطبین خود را بصورت فایل پشتیبان با پسوند  VCFدارید کافیه اون فایل را به حافظه داخلی گوشیتون منتقل کنید و روی فایل داخل گوشی ضربه بزنید و ” وارد کردن مخاطبین ” را انتخاب کنید .

 

تغییر زبان منو و کیبورد گوشی های شیائومی

اگر گوشی شما پک گلوبال یا اروپا باشد منو و کیبورد گوشی شما فارسی می شود و گوشی های پک و رام چین فاقد زبان فارسی در منو وکیبورد خود هستند.

برای فارسی کردن منو و کیبورد گوشی های شیائومی مراحل زیر را طی کنید :

وارد بخش ” تنظیمات ” شده و به بخش ” تنظیمات بیشتر ” برید.  بخش ” زبان ها و ورودی ” را انتخاب کنید. گزینه اول ” زبان ها ” را روی ” فارسی ” تنظیم کنید تا منوی داخلی گوشی شما فارسی شود.  زیر گزینه ” زبان ها ” گزینه ” Gboard  ” را انتخاب کنید سپس ” زبان ها ” و گزینه فارسی را به آن اضافه کنید .

اگر در گوشی شما بصورت پیشفرض کیبورد سوییفکی نصب بود زیر همین بخش گزینه ” صفحه کلید SwiftKey  ”  را انتخاب کنید،  سپس ” زبان ها ” را انتخاب کرده و از بین زبان های موجود زبان فارسی را انتخاب و اضافه نمایید تا زبان فارسی به زبان کیبورد گوشی شما اضافه شود .

 

تنظیم کردن قفل صفحه و اثر انگشت در گوشی های شیائومی

برای ست کردن اثر انگشت، قفل صفحه گوشی های شیائومی وارد بخش  ” تنظیمات ” گوشی بشید سپس بخش ” قفل صفحه و گذرواژه ” را باز کنید.  در این بخش قسمت های ” مدیریت اثر انگشت ” ” افزودن مشخصات چهره ” ” تنظیمات قفل صفحه نمایش ”  را میتونید تنظیم و فعال کنید (بعضی گزینه ها در برخی مدل ها متفاوت می باشند مثلا اثر انگشت در گوشی هایی که سنسور اثر انگشت داشته باشند موجود می باشد.)

 

فعال کردن صفحه نمایش بیسیم در گوشی های شیائومی

یکی از بخش های داغ و محبوب گوشی های شیائومی که توی تمامی مدل های این برند از قدیم تا به امروز موجوده و شیائومی خیلی خیلی روی پایدار بودن و کیفیت کارکرد اون کارکرده بخش صفحه نمایش بیسیم یا “Wireless Display ” می باشد که در گوشی های سامسونگ با نام ” Screen Mirrorring ”   می باشد .

به تازگی در آبدیت رابط کاربری MIUI 11 با نام ” باز تاباندن ” به فارسی و ” Cast ” به انگلیسی تغییر نام داشته است.

برای راه اندازی این بخش شما نیاز به دستگاه تلویزیون مجهز به این سیستم خواهید داشت، برای فعال کردن این بخش به بخش ” تنظیمات ” برید و سپس “بیشتر ” را بزنید ، سپس گزینه ” صفحه نمایش بیسیم را انتخاب کنید ، با فعال کردن تیک این برنامه گوشی دستگاه های اطراف را جستجو می کند و نام دستگاه های اطراف را مثل بلوتوث نمایش می دهد که با انتخاب اون دستگاه به تلوزون مربوطه متصل می شود .

 

 

در تلویزیون های ال جی نیازی به فعال کردن این گزینه داخل تلویزیونتون ندارید ولی تلویزیون های هوشمند سامسونگ نیاز به فعال کردن این گزینه داخل تنظیمات هست .

نکته : اگر گوشیتون به تلوزیون وصل می شه ولی ناپایدار هست و قطعی زیاد دارید راه های زیر را امتحان کنید:

۱. تلویزیونتون را خاموش روشن کنید.

۲. گوشی خودتون را خاموش روشن کنید.

۳. ممکنه از اشکال از تلوزیون شما باشه که معمولا با آبدیت نرم افزار تلوزیون این مشکل بر طرف میشه

۴. برنامه های در حال اجرا را ببندید و فقط برنامه صفحه نمایش بیسیم را در حال اجرا داشته باشید، اگر گوشی تون به اینترنت خونه وصله اینترنت را قطع کنید و بزارید خود برنامه اتصال وای فای را روشن کند .

 

فعال کردن ریموت کنترل گوشی های شیائومی

یکی از تفاوت های گوشی های شیائومی نسبت به برند های دیگه مجهز بودن تقریبا تمامی مدل های این برند به سنسور اینفرارد هست که برای استفاده به عنوان ریموت کنترل استفاده می شود ، این بخش برای تمامی دستگاه های مجهز به کنترل شامل تلوزیون، کولر گازی، فن، گیرنده های دیجیتال، سینمای خانگی و دستگاه های صوتی تصویری و سایر دستگاه های مجهز به کنترل پشتیبانی می کند .

نکته: برای اتصال اولیه و شناخته شدن و ست شدن دستگاه با گوشی شما نیاز به اتصال اینترنت می باشد برای کارکرد های بعدی نیازی به وجود اینترنت نمی باشد.

برای فعال کردن این بخش مراحل زیر را طی کنید :

گزینه (کنترل Mi) را انتخاب کنید گزینه + بالا سمت چپ را انتخاب کنید، سپس نوع دستگاه خود را انتخاب کنید و برند دستگاه خودتون را انتخاب کنید، حالا برنامه از شما می خواد که گوشی را به سمت دستگاه  بگیرید و دکمه ای که وسط صفحه نشون داده میشه را فشار بدهید. بعد از زدن دکمه برنامه از شما سوال می پرسد که آیا تلویزیون عکس العمل نشون میدهد؟ مثلا خاموش یا روشن می شود یا نه ؟ اگر دستگاه جواب داد گزینه بله را انتخاب کنید تا کار تمام شود اگر دستگاه شما عکس العملی نشون نداد نه را بزنید تا برنامه دوباره دکمه های جدیدی به شما پیشنهاد بدهد تا بالاخره کد دستگاه شما شناسایی شود و کنترل با دستگاه شما کار کند .

بعد از ست کردن دستگاه برنامه از شما یک نام میخواهد که به کنترل مربوطه اختصاص دهید مثلا اسم  تلویزون اتاق خواب را بنویسید تا کار تمام شود. در نهایت بعد از اتمام کار گزینه سه نقطه بالا سمت راست را در بخش کنترل بزنید و گزینه ” افزودن میانبر ” را انتخاب کنید تا یه میانبر از کنترل دستگاه شما به منوی داخلی گوشی شما اضافه شود. از این به بعد کافیست مثل یک برنامه بر روی آیکون دستگاه خودتون بزنید و وارد کنترل دستگاه مورد نظرتون بشید .

 

تنظیمات دوربین گوشی های شیائومی

گوشی های شیائومی در بخش دوربین تمام سعی خود را کرده تا ساده ترین تنظیمات با ساده ترین حالت تنظیمات را در اختیار کاربر قرار دهد بصورت پیشفرض وقتی وارد دوربین گوشی خود برای اولین بار می شوید قاب دوربین بصورت ۴:۳ می باشد که تمام صفحه نمی باشد برای تمام صفحه کردن شما باید وارد تنظیمات داخل خود دوربین شوید و قابل دوربین را به ۱۶:۹ تعویض کنید .

در مدل هایی که به لنز ۴۸ مگاپیکسل و ۶۴ مگاپیکسل و یا ۱۰۸ مگاپیکسل مجهز هستند برای عکس برداری با این لنزها باید داخل تنظیمات گوشی نوع لنز مثلا ۴۸ مگاپیکسل را طبق تصویر زیر باید انتخاب کنید.

بسته به نیاز خودتون کیفیت فیلمبرداری و و تصویربرداری را کم و زیاد کنید، کیفیت بالاتر حجم بالاتری هم به فایل تصویربرداری شده اختصاص می دهد .

 

مرورگر گوشی های شیائومی

مرورگر پیش فرض در گوشی های شیائومی با نام ” مرورگر ” می باشد ولی سرعت مناسبی ندارد، پیشنهاد ما استفاده از مرورگر کروم که در گوشی های گلوبال در گوشی موجود می باشد است که سرعت بسیار عالی دارد

 

فعال کردن دارک مود (Dark Mode) در گوشی های شیائومیگوشی شیائومی خود را بگذارید روی دارک مود! شدیدا این موردا پیشنهاد می کنیم!

دارک مود گوشی های شیائومی چیست؟

دارک مود یک تم تاریک می باشد که با فعال کردن آن کل گوشی تم تاریک میگیرد، البته این بخش کاری به تم ها ندارد و سیستمی می باشد. شیائومی این قابلیت را توی آپدیت MIUI 12 خیلی بهتر کرده  است و برای فعال سازی این قابلیت ۲ راه دارید. راه اول رام میانبر که بالا کشیدن پایین کرکره اعلان و زدن روی گزینه روشنایی هست می باشد و دومین راه از توی بخش تنظیمات گوشی طبق تصویر زیر می باشد.

 

اما چرا می گوییم بگذارید روی حالت Dark Mode ؟

اولا مصرف باتری دستگاه شما خیلی کاهش پیدا میکند.

دوما برای کسانیکه توی تاریکی شب با گوشی کار میکنند خیلی عالیه و به یکباره نور پس زمینه های روشن چشم شما را اذیت نخواهد کرد و کار کردن با گوشی در تاریکی خیلی راحت تر می شود.

 

 

 بخش فیلم برداری آهسته Slow Motion و فیلمبرداری سریع در گوشی های شیائومی

 

یکی از جذابترین بخش های دوربین های گوشی های برند شائومی بخش های فیلمبرداری بصورت اسلو موشن و فیلمبرداری سریع می باشد برای فعال کردن این بخش در حالت فیلمبرداری بر روی علامت سه خط در بالا سمت چپ طبق تصویر زیر ضربه بزنید علامت لاکپشت برای فیلمبرداری صحنه آهسته و علامت خرگوش برای فیلمبرداری سریع می باشد . نکته ای که این جا باید یادتون باشه هرچه کیفیت فیلمبرداری را کمتر کنید سرعت فریم در ثانیه فیلم گرفته شده (سرعت حرکت آهسته ) بیشتر و بهتر می شود .

 

 

چگونه گوشی شیائومی خود را به حالت  کارخانه بازگردانیم

 

در دنیای اندروید بازگشت به تنظیمات کارخانه آخرین راه حل ممکن است. البته چنین راه حلی با به چالش کشیدن ذهن شما همراه است. برای این کار درباره ماهیت و محل داده هایی که میخواهید از شما سوال می پرسد؛ و البته شما عواقب یک اقدام مشکوک همراه با ترک ناخواسته اطلاعات مهم را نمی خواهید. خوشبختانه MIUI یک سری ابزارهای کارآمد به همراه دارد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه تمامی فایل ها و داده ها را مانند حسابهای کاربری، شماره تماس ها، عکس ها و اپلیکیشن ها را پاک می کند و همچنین کارت SD را فرمت می کند و همه فایلها و داده های درون آن را پاک می کند. تمامی این رویه یک فرایند سه مرحله ای است که شامل موارد زیر می شود:

 • بکاپ از دستگاه
 • بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه
 • بازیابی اطلاعات دستگاه

 

بکاپ از دستگاه

شما می توانید از دستگاه خود بکاپ محلی بگیرید یا بر روی حافظه ابری ذخیره کنید. بررسی کنید کدام روش برای منظور شما مناسب است.

 

بکاپ محلی

گام اول:

وارد بخش settings – additional settings – backup & reset – local backups شوید. سپس بر روی backup کلیک کنید و مواردی را که می خواهید از آنها بکاپ بگیرید انتخاب کنید.

System  :  شامل تنظیمات اپ سیستم و جانمایی صفحه خانه می شود.

App  : دیگر اپهای شخص ثالث و داده های اپها

 

گام دوم:

پس از اتمام بکاپ گیری اکنون زمان آن است که بکاپ را در جای دیگری بر روی PC ذخیره کنید. گوشی خود را در حالت انتقال داده توسط کابل به PC متصل کنید و وارد این مسیر فایل /MIUI/backup/All Backup/Folder شوید و در اینجا آن را بر روی کامپیوتر کپی کنید.

 

نکته: بکاپ محلی از موسیقی، فیلم ها و اینگونه موارد پشتیبانی نمی کند، آنها را جداگانه بر روی PC بکاپ بگیرید.

 

 

 

 

 

 

بکاپ بر روی حافظه ابری

 

گام اول:

اپ Mi account را بر روی گوشی باز کنید و وارد Mi cloud backup شوید و بر روی backup now  کلیک کنید. اسکرین شات های زیر ببینید تا دریابید از چه مواردی بکاپ گرفته می شود و فراموش نکنید که در قسمت syncing items داده های خود را نظیر شماره تماس ها، پیام ها و دیگر موارد همگام سازی کنید.

 

گام دوم:

در قسمت manage backups شما می توانید وضعیت فرایند بکاپ گیری کنونی را بررسی کنید و به محض اینکه تمام شد برای بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه اقدام نمایید.

 

 

بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه

گام اول:

به بخش settings – additional settings – backup & reset – factory data reset  بروید. بر روی reset phone کلیک کنید.

 

نکته:

بسته به نوع دستگاه، دو عنوان اصلی را بر روی صفحه مشاهده خواهید کرد mandatory & optional (اجباری و اختیاری). حالت mandatory (اجباری) اطلاعاتی را به شما نشان می دهد که در طی فرایند حذف خواهندشد و حالت optional (اختیاری) این امکان را به شما می دهد تا برخی محتواها را نگه دارید (بیشتر در دستگاههای قبلی).

اگر نمی خواهید کارت SD شما فرمت شود توصیه می کنیم پیش از انجام عملیات آن را خارج کنید اما هنگامی که می خواهید دوباره آن را وارد کنید ابتدا مطمئن شوید که کارت SD شما تنها حاوی موسیقی، ویدئو، فایل اسناد و… است. حضور فایل ها و پوشه های سیستمی اضافه اندرویدی لذت تجربه جدید شما از بین می برد، پس آنها را پاک کنید.

 

گام دوم:

منتظر شوید تا گوشی دوباره روشن شود. سپس شما می توانید تنظیمات ابتدایی گوشی را همانند یک گوشی جدید انجام دهید.

 

 

بازیابی از بکاپ محلی

گام اول:

گوشی خود را در حالت انتقال داده توسط کابل به PC متصل کنید و پوشه بکاپ خود را در این مسیر /MIUI/backup/All Backup/Copy-here کپی کنید. به همراه آن موسیقی، فیلم و دیگر موارد در پوشه هایی به انتخاب خود کپی کنید.

 

 

گام دوم:

وارد settings – Additional settings – backup & reset – local backup شوید. در اینجا شما جزئیات بکاپ قبلی را خواهید دید. فلش انتهای آن را کلیک کنید و اپها و اطلاعاتی را که می خواهید بازیابی شوند انتخاب کرده، بر روی restore کلیک کنید و منتظر شوید تا فرایند به اتمام برسد. کار تمام است اطلاعات شما بازیابی شدند.

 

 

بازیابی از بکاپ ابری

 

 

اپ Mi account را باز کنید وارد Mi cloud و سپس restore from backup شوید و آنچه را می خواهید بازیابی کنید کلیک کنید و بگذارید به اتمام برسد.

کار تمام است.

اگر شما در مورد راه اندازی گوشی های شیائومی سوالی دارید و یا نتوانستید دستگاه خود را راه اندازی کنید، لطفا با شماره تماس ۰۲۱-۸۸۹۲۳۵۵۰  تماس حاصل فرمایید تا از راهنمایی های فنی تکنسین های شرکت ونوس سرویس خاورمیانه (ونوس سرویس) بهره مند شوید.